Máte někdo zkušenost s vyřizováním ubytování k zakoupené letence od TAPu s delším přestupem v Lisabonu ? E-mail: info@globair.cz Rezervace letenek: flytap.com .

TAP Air Portugal

Založil ve fóru Letecké společnosti

Vladimír napsal(a):

 bohužel jsem nemáme pas pro juniora (1 rok) a tudíž asi jedině až ten pas bude, že? Obávám se, aby se pak ceny mezitím nezhoršily. Nebo to lze nějak obejít?

Číslo pasu si klidně vymyslete.

0 Citovat

Nič v zlom, ale niekedy sa čudujem ako zvládajú lietať napr. robotníci z pakistanu:))


0 Citovat

tonic napsal(a):

Nič v zlom, ale niekedy sa čudujem ako zvládajú lietať napr. robotníci z pakistanu:))

Proto vidíš v řadě zemí s pákistánskými robotníky spousty "etnických" cestovních agentur, které za patřičný bakšiš pro ně vše vybaví v jejich rodném jazyce.

0 Citovat

a letecke spolocnosti co nemaju spoplatneny airport checkin :))

0 Citovat

Ahoj. Kupoval jsem OW Praha - Lisabon přes OTA a po přihlášení jsem s hrůzou zjistil, že dokoupení odbaveného zavazadla stojí 45Euro????? To jako vážně?

Rozdíl mezi Discount a Basic je cca 500 czk cca tedy 20 euro.. To je více jak dvakrát tolik. (Do odletu více jak tři měsíce, po nákupu cca hodinka uběhla).


Takhle zlodějský ceny nemá ani FR

To je nějaká novinka?


0 Citovat

Obavám se, že s tím neuděláš nic. Zavazadlo k odbavení stojí skutečně 45 € bez ohledu na tom, zda jsi kupoval u OTA nebo přímo. Pokud jsi věděl, že budeš potřebovat bagáž, měl sis nastudovat ceny. 

Pokud jsi kupoval přes nějakou americkou OTA, můžeš bezplatně stornovat do 24 hodin. 

0 Citovat

Já si je nastudoval tady v průvodci :)

0 Citovat

Pro zajímavost moje zkušenost se zrušením letenek u TAP:

V dubnu ‘20 kupuji letenky u TAP do Miami na Únor ‘21. Bláhově jsem si myslel, že tou dobou už bude vše OK. 

V listopadu ‘20 přišel e-mail od TAP o zrušení letů s možností změny letu. Požádal jsem o zrušení letenek a vracení peněz. Kupoval jsem přímo na webu TAPu. Komunikace s TAPem nic moc. Na základě zkušeností ostatních jsem v zápětí požádal i o chargeback u vydavatele platební karty. Platil jsem pomocí Twisto karty, takže jsem očekával , že to nebude tak jednoduché. 

V prosinci ‘20 jsem podepisoval reklamační formulář vydavatele karty, spol. Wirecard. 

Dnes v Březnu ‘21 jsem konečně obdržel peníze zpět. Mezi listopadem a dneškem proběhlo spousta komunikace. Nevím,  zda se to tak vleklo kvůli TAPu, vydavateli karty, který malém v červnu zkrachoval nebo přístupem Twista... těžko říct. Každopádně peníze z TAPu dostat lze. 

Na podzim mám letenky od TAPu zas 😂sice ne do USA, ale aspoň už vím, co mě čeká 😂

0 Citovat

A kde je poučení z krizového vývoje?

0 Citovat

Mně připadá TAP jako Jánošík (nebo pro Naděždu jako Lenin). Bere peníze bohatým a naivním bohatýrům a dává se svým chudým zaměstnancům na výplaty.

0 Citovat

Nově je u TAP potřeba předložení negativního PCR testu při vstupu na palubu, jinak denied boarding.

0 Citovat

Ahoj tak se chci zeptat zda má někdo podobnou ne-li stejnou zkušenost, 06/20 jsme měli letět s TAP na Madeiru, let zrušen za letenky jsem obdržela vouchery, které přišly takřka obratem.  Za tyto jsem zakoupila letenky nové opět Madeira na 04/2021 let opět zrušen a nabídnut let jiný v naprosto nevyhovujícím termínu. Tak jsem si zažádala o vouchery za čtyři letenky na ten samý let, voucher přišel pouze za jednu, na další marně 3 měsíce čekám. Charbeck nemám šanci, jelikož letenky byly koupené již přes voucher. Mailuji jak přes českou pobočku - NIC pouze fádní odpověď někdy voucher vystaví atd. mailuji přes TAP - omluvy výmluvy, facebookuji opět výmluvy, omluvy, co s tím??????, 

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Ahoj tak se chci zeptat zda má někdo podobnou ne-li stejnou zkušenost, 06/20 jsme měli letět s TAP na Madeiru, let zrušen za letenky jsem obdržela vouchery, které přišly takřka obratem.  Za tyto jsem zakoupila letenky nové opět Madeira na 04/2021 let opět zrušen a nabídnut let jiný v naprosto nevyhovujícím termínu. Tak jsem si zažádala o vouchery za čtyři letenky na ten samý let, voucher přišel pouze za jednu, na další marně 3 měsíce čekám. Charbeck nemám šanci, jelikož letenky byly koupené již přes voucher. Mailuji jak přes českou pobočku - NIC pouze fádní odpověď někdy voucher vystaví atd. mailuji přes TAP - omluvy výmluvy, facebookuji opět výmluvy, omluvy, co s tím??????, 


zavolat přímo na aerolinku v Lisabonu, telefony berou skoro ihned a dá se s nima dobře domluvit :)

0 Citovat

No to je ten problém jelikož portugalsky ani anglicky neumím, alespoň ne na té úrovni, že bych něco vykomunikovala po telefonu, mluvím výborně německy, ale s tim jsem neuspěla. 

0 Citovat

Pak bych zkusil německé zastoupení. Tam by mohli i fungovat vzhledem k velikosti trhu.

0 Citovat

nevim kdo to tu psal, ale muzu potvrdit zmenu zdarma z LON-CAN-LON na PRG-CAN-PRG... pokud vam teda tap zrusil let... cca15min na info lince z toho 12min cekacka... tak snad to poleti

0 Citovat

Jo už to tu někdo psal. Kdy letíš? Díval jsem se, že jsou tam možnosti napřímo (přes LIS) a pak ještě s mezipřistáním v MUC. Taky o této možnosti uvažuji. Přece jen to ušetří spoustu peněz za přípoj do LHR. Teda víc než co jsem dal za vlastní letenku :-). A to jsem ani nezjištoval, jestli transit přes Londýn jde, ale mělo by to v rámci jednoho letiště jít.

 

0 Citovat

Letim v pulce srpna na 14 dni. Mam to jen pres Lisabon PRG-LIS-CAN-LIS-PRG. Prestup tam 1.5h, nazpatek bohuzel 6h. Chce se to podivat jak to lita z Prahy do Lisabonu a podle toho rovnou rict terminy... jinak se to asi zvrhne v dlouhy rozhovor na infolince jaky jsou moznosti. 

0 Citovat

Díky. To jsem potřeboval vědět, že nedělali problémy s výběrem letů. A že letíš až v létě, to je dobrá zpráva. Myslel jsme, že jsou těm změnám naklonění hlavně kvůli momentální situaci v Anglii. Já mám letět v květnu tak zvažuji možnosti. A to, že jsou ochotni změnit Londýn za Prahu je super, protože ted se do Londýna pod 5 tis nedostaneš a vzhledem k tomu, že nesmíš ven z letiště, tak těch alternativ na LHR moc není.

 

0 Citovat

to jsem byl já :) měnil: MXP-YYZ na PRG-YYZ :) jeden agent řekl, že bez problému, vypadl hovor :D další agent řekl, že to možný není :D tak jsem zavolal znova a třetí agent změnu potvrdil :) je to o štěstí.

0 Citovat

Jo, ja jsem rikal agentovy, ze to chci zmenit, protoze UK ma ted velky restrikce co se tyka cestovani... borec byl v pohode... jen mi rekl, ze Praha-Lisabon zacne znovu litat az od 1/7. Jo, bude to o stesti jak pise fridgy... proste se vratit oknem kdyz te vyhodi dverma

0 Citovat

Praha - Lisabon by měl začít lítat od zítra, kdy je v plánu let v 19:20.

0 Citovat

Let je vidět v rezervačním systému, ale nejde koupit :-/ uvidíme zítra, zda něco přiletí :-)

0 Citovat

Letí... 30 lidí bude mít snad to štěstí 🙂

0 Citovat

Letadlo směrem do Prahy je vzduchu takže to snad s tím rozlítáním myslí vážně, pokud to tedy za týden opět nezaříznou. Jinými slovy, kdo máte nějaký vouchery, tak rychle kupujte s co nejbližším odletem, než to zruší a nebo zkrachují.

0